מומחה השטיחים של ישראל

"מומחה השטיחים של ישראל" הינו פרויקט תוכן דיגיטלי של חברת Rugs & ראגס שטיחים, חברת בת של  "צמר שטיחים יפה" בשיתוף חברת המדיה וההפקה ״מחוברים לעסק״

הפרויקט הושק לראשונה כקמפיין גיוס המומחים ברשתות החברתיות, במטרה למצוא מומחי השטיחים שישתתפו בתוכנית רשת.

לאחר פניות רבות נבחרו 5 מעצבים ואדריכלים ואיתם יצאנו לצילומי סרטים בתחומים שונים.

כך יצרנו תוכנית רשת דיגיטלית ייחודית, התוכנית בנויה מ-5 פרקים בהם המומחים העניקו טיפים והמלצות איך ואיפה לשלב את השטיחים בסוגי חללים שונים וסגנונות שונים. תוכלו לראות וללמוד שילובים מעניינים שיעזרו לכם לבחור את השטיח הנכון!

תודה רבה למעצבות המוכשרות שהשתתפו , סמדר אביגדורוב, מיכל ליבנה, עליזה כהן, אווה סמואלוב ומימי נורי.

פרק ראשון - אוה סמואלוב מעצבת פנים

מומחה השטיחים של ישראל, בהשתתפות אוה סמואלוב מעצבת פנים : שטיח, הפריט ש״סוגר״ את החלל ואוסף את הכורסאות, הספה , השולחן הסלוני לכדי יחידה אחת. 

תפקיד השטיח בבית הוא לחבר ולהלביש את הבית. 

נותן חום ורכות לרצפה ויכול לתת כתם צבע או להשלים את צבעוניות החדר. 

בשטיחים רצוי להשתמש לא רק בסלון כמקובל, אלא גם בחדר השינה. בחזית ובצידי המיטה. לתת קצת צבע ומירקם נעים כשיורדים מהמיטה. 

כאשר בוחרים שטיח, חשוב לראות אותו  על הרצפה ולא רק תלוי. רצוי גם לראות את השטיח בבית לפני שמחליטים. לפעמים המקום התאורה והרהוט משנים את הבחירה. ממליצה לקחת יותר מאופציה אחת ולבחון בבית.

פרק שני - סמדר אביגדורוב מעצבת פנים

מומחה השטיחים של ישראל, בהשתתפות סמדר אביגדורוב מעצבת פנים: לאחר גיבוש השפה העיצובית ובחירת: ריהוט, תאורה אביזרים משלימים ווילונות מגיע השטיח שמאחד את כל הפריטים בחלל.

צבעוניות השטיח תהייה חלק מהשפה העיצובית, יהיו בו נגיעות של צבעים שבחרנו בספות, כריות אבל נוסיף בו צבע שישלים את המראה. לדוגמה: לאפורים נשלים כחולים. 

רצוי להתייחס לחומר ממנו עשוי השטיח ולהתאים אותו להרגלי החיים של הלקוח, אם יש ילדים- נבחר בשטיח עבודת מכונה מסיבים סינטטיים שניתן לנקות בקלות.

רצוי להעז שהשטיח יהיה גדול על מנת שיהיה לו נוכחות בחלל.

ואפילו להעז לשלב בין שני שטיחים אחד על ליד השני, שיהיה להם מכנה עיצובי משותף וכמובן לא לשכוח, להתפרש ולהנות מהמגע עם השטיח. שאחת המטרות לשכב עליו עם בני הבית.

פרק שלישי - עליזה כהן מעצבת פנים

מומחה השטיחים של ישראל, בהשתתפות עליזה כהן מעצבת פנים: איזון, זה שם המשחק בבואנו לייצר משחקי חומרים וטקסטורות. ככל שנדייק נייצר יותר עניין בחלל.

חשוב מאוד להגדיר מהו האלמנט המוביל בחדר, מי צריך לקבל את מירב תשומת הלב, באיזו דרך, באילו צבעים. בחדרי מגורים, אחרי בחירת הריהוט העיקרי, יהיה נכון יותר לבחור את השטיח הרצוי ורק לאחריו את הווילונות, הכריות והאקססוריז. חשוב לעשות מעברים נכונים של צבעים וטקסטורות ממערכת הישיבה אל הרצפה והשטיח ומשם לאביזרים הנלווים.

למערכת ישיבה מעור יתאים שטיח עם משחקי צבע ומרקמים משתנים, כדאי שיהיה גדול ויכסה כשני שליש מהחדר, אפשר להעז ולהשתמש בשטיח גדול בגוון אחיד ומעליו שטיח קטן יותר עם כתמי צבע תוך משיכה לגוון כזה או אחר ליצירת ענין.

לא פחות חשובה ההתייחסות לחיפוי על הרצפה, לשעות האור, סוגי תאורה ובעיקר ייעוד וצורת השימוש בחלל

פרק רביעי - מיכל ליבנה מעצבת פנים

מומחה השטיחים של ישראל, בהשתתפות מיכל ליבנה מעצבת פנים: השטיח הוא פריט הטקסטיל האחרון של הבית, הוא מאחד בין הריהוט לקירות, בין הרצפה לווילונות ולכן הבחירה שלו הן מבחינת הגודל והן מבחינת האפיון העיצובי חייבת להיות מדויקת ונכונה.

השטיח הוא אותו פריט שמגדיר לנו חלל ונותן לנו את התחושה הנהדרת הזו שמורידים נעליים ומגיעים הביתה.

פרק 5- מימי נורי מעצבת פנים

מומחה השטיחים של ישראל, בהשתתפות מימי נורי, מעצבת פנים: בסרט ניתן לראות שימוש בשטיחים, במגוון פרויקטים המעוצבים בסגנונות שונים: בחדרי שחקנים בתיאטרון, במשרדי חברת תרופות ובבתים פרטיים.

שטיחים יכולים להוסיף חמימות צבע וסטייל לכל חלל בבית ובמשרד.

אני ממליצה להיות נועזים, ולבחור בשטיח תואם את עיצוב האזור בו בחרתם, אך עם קריצה שתוסיף עיינין וטויסט.

יהיה קל להסיר אותו כשימאס, או פשוט להחליף אותו מידי פעם, כך נוכל לגוון וכל המראה יהיה שונה.

בואו נדבר

הצטרפו למועדון הלקוחות של Rugs שטיחים ותוכלו להנות ממבצעים מטורפים

עד 10% הנחה למצטרפים חדשים